Fotografický workshop - GORILY

TERMÍN: 14. LISTOPADU 2019 

 

Exkluzivní fotografický seminář pořádám ve spolupráci se Zoo Praha. Přestože je známa především moje práce fotožurnalisty a dokumentaristy, ve spojení s ochranou ohrožených druhů se již několik let věnuji také fotografování zvířat. Tento seminář bude zaměřen na zdokonalení se ve fotografování zvířat, tentokrát v pražské zoo a je určen pro začátečníky a mírně pokročilé fotografy. 

K dispozici jsou volná místa
Kód: 0034
3 750 Kč
Kategorie: Workshopy
Nebojte se, přestože mám rád černobílou fotografii i u zvířat, tento seminář není orientován jen na černobílou fotografii, fotit samozřejmě můžete i barevně, každý podle toho co má rád. Seminářů na focení v zoo je mnoho, ale tento je exkluzivní především v tom, že účastníci budou mít šanci se pokaždé podívat do zázemí chovu některého ohroženého druhu a odborníci ze Zoo Praha se nám budou chvíli věnovat, dozvíme se zajímavé detaily a budeme mít šanci fotit v místech, kam se jinak nedostanete. I některá místa, z kterých budeme fotit, jsou jinak jen velmi těžko dosažitelná. 
 
Smyslem semináře je naučit vás základní triky při focení zvířat tak, abyste zlepšili jak technickou tak obrazovou kvalitu svých fotografií. Kurz je určen pro malý počet lidí i proto, abych se vám mohl věnovat individuálně. Poradím Vám jak nejlépe nastavit foťák, pokud to budete potřebovat a poradím vám, co je důležité proto, aby vaše fotka vypadala dobře. Samozřejmě poradím i s výběrem vhodného vybavení. Sám jsem zastáncem využívání všech druhů objektivů, včetně těch starších manuálních, které se dnes dají pořídit za rozumné peníze a přitom výsledky jsou skvělé.
 
 
 
Program Workshopu
09.30 – 10.00 setkání účastníků a seznámení se
10.00 – 11.00 základy fotografie zvířat, technika
11.00 – 12.00 odborný výklad a návštěva zázemí chovu konkrétního druhu pro daný seminář
12.00 – 13.00 pauza na občerstvení
13.00 – 15.00 fotografování a konzultace během fotografování 
15.00 – 16.30 prostor na dotazy a další konzultace třeba i nad pořízenými fotografiemi
 
Zoo Praha bude prezentovat některé vybrané fotografie, které vzniknou během workshopu a tak se třeba budete moci pochlubit svým blízkým nebo přátelům svým "foto-úlovkem".