Fotografický workshop - Jak fotit ve městě - streetphoto

TERMÍN: 7. PROSINCE 2019 Praha

 

Tématem tohoto workshopu je "Jak fotit ve městě..." a také "Řekni svému foťáku, aby dělal co chceš ty...". Dlouhé roky jsem pracoval jako fotograf v Lidových novinách a potom v časopise Týden. Velmi rychle jsem se musel naučit zachytit potřebné situace co nejlépe a v podstatě bez přípravy. Z toho vyplývají dvě základní znalosti potřebné pro každého fotografa, který chce fotit ve městě a na ulici. Dobře a rychle ovládat techniku a rozeznat to důležité co je potřeba vyfotit a naopak vědět co nefotit. A o tom především bude tento seminář.

K dispozici jsou volná místa
Kód: 0037
3 280 Kč
Kategorie: Workshopy
Fotografický workshop -  Jak fotit ve městě - streetphoto
Novinka
Nebojte se, přestože mám rád černobílou fotografii, tento seminář není orientován jen na černobílou fotografii, fotit samozřejmě můžete i barevně, každý podle toho co má rád. Seminář je určen pro začátečníky i pokročilé, které zajímá dnes velmi populární streetphoto, tedy focení života na ulici. Na začátku se vás budu snažit poznat a zjistit jaký typ fotografa jste. Budu se věnovat jedné z nejdůležitějších věcí a to je manuální ovládání fotoaparátu. Samozřejmě dnes většina přístrojů udělá vše sama automaticky, ale to je přesně to co při focení na ulici nechceme. Fotograf je ten kdo by měl fotoaparátu říkat co má udělat a jak...
 
Ve druhé části se vydáme fotit do města a tím, že počet účastníku je omezen, budu se snažit věnovat každému nějakou chvíli individuálně případně ve dvojcích a postupně se s vámi budu pohybovat po ulici a ukážu vám jak hledat ty správné náměty a jak z nich vytěžit to maximum tak, aby na konci byla zajímavá fotografie. Na konci workshopu si najdeme čas na konzultace přímo nad vašimi fotografiemi a na případné další dotazy k tématu.
 
 
 
Program Workshopu
10.00 – 11.00 setkání účastníků a vzájemné seznámení se
11.00 – 12.30 principy manuálního ovládání fotoaparátu, technika pro focení ve městě
12.30 – 13.00 pauza na občerstvení
13.00 – 15.00 fotografování ve městě a konzultace během fotografování 
15.00 – 16.00 prostor na dotazy a další konzultace třeba i nad pořízenými fotografiemi